SC Sopron U14 – Lurkó UFC U14 5–0 (3–0)
Lurkó UFC U14:
Gáspár – Gudui, Horváth S., Lakner, Andor – Vert, Varga (Molnár, 64.), Tompa – Farkas (Babarcki, 52.), Gartner, Bertók (Rajtosics, 64.). Vezetőedző: Joó Bálint.

Igazi "futball idő", illetve jó talajú pálya fogadta a csapatokat szombaton délelőtt Sopronban, ahol a forduló rangadója került megrendezése.

Ennek megfelelően, nagy iramban kezdődött a találkozó. Ekkor inkább a Lurkó tudott dominálni, a mieink játszottak az ellenfél kapujára veszélyesebben. Varga Nimród parádés szabadrúgását az előző szezonban még a mieinknél védő Juhász Zoltán hárította bravúrral. A soproniak támadásépítéseit nagy százalékban sikerült hatástalanítanunk, akik ezt követően egyre többször előreívelt labdákkal próbálkoztak.

A 12. percben egy ilyen előreívelt labdát számítottak el a zöld-feketék védői, ami után még sikerült utolérniük a hazaiak támadóit, és előbb odaérni a középre centerezett labdára, így megteremtve a lehetőséget a kapu előteréből való tisztázásra, ám az egyik soproni támadónak sikerült megelőznie a tétovázó vendégvédőt, ami után könyörtelenül a kapuba lőtte a labdát.

Ezt követően sem változott jelentősen a játék képe, valamelyest többet folyt mezőnyben a játék.

Majd a 24. percben egy újabb, a hazaiak által előreívelt labdára hamarabb reagált az egyik soproni támadó, aki egészen a szélről befelé haladva a 16-os sarkáig vezette a labdát, az onnan leadott lövését kapusunk, Gáspár Bence ki tudta ütni, ám a kipattanó labdára a hazaiak reagáltak gyorsabban, és védőnket megelőzve sikerült a kapuba kotornia a labdát.

A kétgólos előny érezhetően megnyugtatta a hazaiakat, a mieink pedig minden erejüket bevetve próbáltak még a szünet előtt faragni a hátrányukból. Lüktetett a játék, hol az egyik, majd hol a másik kapu előtt alakultak ki helyzetek. Ebből az adok-kapokból sajnos a piros mezesek jöttek ki jobban. Nem sokkal a szünet előtt, egy szögletet követően sikerült megszerezniük a harmadik hazai találatot.

A második játékrészre úgy jöttek ki a mieink, hogy mindent egy lapra feltéve megpróbálják szorossá tenni a mérkőzést. Ám ahelyett, hogy közelebb kerültek volna ellenfelükhöz, egy kontratámadást követően már négyre nőtt a soproniak előnye.

Joó Bálint tanítványai ezután sem adták fel, mindent megtettek, hogy legalább a szépítés sikerüljön. Előbb Varga Nimród újabb tanítani való szabadrúgását védte bravúrral a hazai portás. Ezt követően Babarcki Dominik remek egyéni akcióját követően jutott büntetőhöz a Lurkó. Gartner Raul állt a labda mögé, azonban ahogy ma semmi nem jött a mieinknek, úgy sajnos a 11-est sem sikerült értékesíteni.

Nem sokkal a vége előtt, egy újabb védelmi megingást, és egy kapu előtti kavarodást követően újabb hazai találat született, ami egyben a végeredményt is jelentette.

Úgy érzem, saját magunkat sikerült megvernünk a mai napon. Azért is fájó ez a vereség, mert jól kezdtük a találkozót, úgy, ahogy azt a mérkőzés előtt elterveztük. Az első 10-15 percben mi domináltunk, az ellenfelünk térfelén zajlott a játék, több lehetőséget is sikerült kialakítanunk. Ezt követően sajnos két hatalmas védelmi hibát ellenfelünk könyörtelenül kitudott használni. Ezután is próbálkoztunk becsülettel, igyekeztünk visszajönni a meccsbe, de túl sok volt ma a hiba a védekezésünkben mind egyénileg, mind pedig csapatszinten. Az öt kapott gólból négyet mi ajándékoztunk oda ellenfelünknek. Rengeteg tanulsággal szolgált számunkra ez a mérkőzés, melyet meg kell próbálnunk a hasznunkra fordítani. Tanulnunk kell ebből a vereségből, és erősebbé kell válnunk általa. Gratulálok ellenfelünknek, az eredmény túlzó, de ma jobb volt, megérdemelten nyert a Sopron