Illés Akadémia U14 – Lurkó UFC U15 3–3 (1–0)
Lurkó UFC U15:
Rosta – Tancsics, Lajos, Biró B., Baldauf – Varga M., Kovács N., Szabó M. M. – Csonka, Grádvohl, Berzlánovich. Cserék: Csupor, Szabó K., Szabó B., Szabó D. Vezetőedző: Berning Adrián.
Gólszerzők: Berzlánovich (44., 1–1), Csonka (48., 1–2), Szabó B. (60., 2–3)

Ismét az Illés Akadémia U14-es csapatával játszott a Lurkó UFC U15-ös (2007) együttese – egy hete 3–0-ra diadalmaskodtak Berning Adrián és Kálócz Zsolt tanítványai. Az első félidőben nagy fölényben játszottak az akadémisták, és egy jogosan megítélt büntetőből a vezetést is megszerezték. Rosta Bence többször is bravúrral hárított, sokszor pedig önfeláldozóan vetődtek a lövésekbe a bekkek. Szünet után azonban nagyot változott a játék képe. A labdabirtoklási fölény továbbra is megmaradt, ám a mieink remekül használták ki lehetőségeiket. Előbb Berzlánovich Máté csapott le egy labdára és higgadtan lőtt a jobb alsóba (1–1), majd egy szépségdíjas támadás után már a vezetés a Lurkónál volt. A jobb oldalon egy remek háromszögelés után Tancsics Kornél beadása után Csonka Gergő a jobb alsóba bólintott, 1–2. A góltermelés tovább folytatódott, igaz, ezúttal az Illés talált be: a védelmünk közepén léptek be, és váltották gólra az akciót. Ez nem szegte a kedvünket, és egy bal oldali akció végén középreadott labdára Szabó Bence érkezett ellenállhatatlanul és 4 méterről a léc alá belsőzött kapásból, 2–3. A hajrához közeledve újabb büntetőhöz jutottak Szűcs János tanítványai, amit ezúttal is értékesítettek, kialakítva a 3–3-as végeredményt.

Ismételten jó felkészülési mérkőzést tudhatunk magunk mögött. Úgy gondolom, hogy az első félidőben túl mélyen védekeztünk, ezt szünetben szóvá is tettem. Jogosan jutott vezetéshez az Illés, a gól mellett pedig sok ziccert hárított a kapusunk vagy a védelmünk. Bátrabb játékot kértem, és éltünk is ezzel, majd a II. félidő elején előbb egyenlítettünk egy eladott labda, majd egy gyönyörű támadás után megszereztük a vezetést. Az adok-kapok folytatódott, végül pedig igazságos döntetlen született.  Az első játékrész egyértelműen az Illésé volt, a második inkább a miénk – persze a labdabirtoklás a mérkőzés egészét tekintve a hazaiak felé billent. Védekezésben voltak hibáink, de csinálták a srácok a dolgukat becsülettel

– értékelte a látottakat Berning Adrián.