A Lurkó UFC U8-as korosztálya május 19-én a Wiener Sport Club által szervezett tornán vett részt az osztrák fővárosban.

A 10 csapatos tornán a Lurkó az „A” csoportból 8 ponttal csoportelsőként, 9:2 gólaránnyal jutott az elődöntőbe.

Eredmények :

Lurkó UFC – WAF Brigittenau 5:1 (Reiber 3 gól, Mihók 1 gól, Módly 1 gól)

LurkÓ UFC – Wiener Sport Club I. 0:0

Lurkó UFC – ASK Elektra 3:0 (Reiber 2 gól, Vincze 1 gól)

Lurkó UFC – FC Kapellerfeld 1:1 (Molnár 1 gól)

Az elődöntőben az oberpullendorfi tornához hasonlóan a Wiener Viktóriával kerültünk össze, de sajnos ez alkalommal az ellenfélnek sikerült jobban a találkozó. Nagyon kiélezett mérkőzést vívtak a gyerekek, sikerült mezőnyfölényt kialakítaniuk, a párharcokat megnyerték, sajnos az ellenfél vezetett mindig 1 góllal és így az eredmény után kellett futnunk, ez a kapu előtti befejezésekre rá is nyomta a bélyegét, hiszen a kidolgozott helyzeteiket nem sikerült gólokra váltaniuk.

Lurkó UFC – Wiener Viktoria 1:2 (Szakács 1 gól)

A harmadik helyért a csoportmérkőzésről „ismert” csapattal, a Kapellenfelddel mérkőztünk.

Lurkó UFC – Kapellenfeld 1:1 (Reiber 1 gól)

A játékidőben lendületesen, harciasan játszott a csapatunk, több helyzetet is sikerült kidolgozni, a kapu előtti lövések viszont erőtlennek bizonyultak. Remek kapus bravúrokat láthattunk ezen  a mérkőzésen Szalay Bendegúztól, aki versenyben tartotta a bennünket a harmadik helyért.

Az első két büntetőrúgást Bendegúz remekül hárította, a harmadik sajnos nagyon „el lett helyezve”. Csapatunkból a büntetőrúgók közül (Mihók, Reiber, Módly) a mai napon senki sem tudta gólra váltani lövését.

A tornán nagyon sok tapasztalatot szereztünk, mind taktikai, mind mentális oldalról, a játékosok élvezték a tornát és elfáradva a 4. helyen végezve térhettek haza.

Legjobb kapus címet: Szalay Bendegúz nyerte – GRATULÁLUNK!

Csapatunkból a legtöbb gólt lövő játékos: Reiber Marcell 6 gól