Lurkó UFC U17 – Győrújfalu U17 5–3 (2–2)
Lurkó UFC U17:
Kiss B. – Prógli, Neszlinger, Kovács Á., Wágner – Mesics-Leiner, Lang, Makkos, Szabó B. – Szár, Hajba. Vezetőedző: Janzsó László.
Gólszerzők: Hajba (3., 1–0), Lang (20., 2–0), Makkos (48., 3–2; 54., 4–2), 70., 5–2)

Az MLSZ Regionális U17-es bajnokság Észak-nyugati csoportjának 23. fordulójában a Lurkó UFC a Győrújfalu együttesét fogadta. A mieink hamar előnybe kerültek: Mesics-Leiner Félix a 3. percben a szélen meginduló Szár Gábort futtatta, akinek középreadását Hajba Zoltán váltotta remek mozdulattal gólra, megadva az alaphangot, 1–0. Sőt, még a félidő fele előtt kettőre nőtt a különbség: egy újabb szélről belőtt labdára Lang Barnabás érkezett mintaszerűen, 2–0. Egy kétes szituáció utáni büntetőből szépítettek a vendégek, és sajnálatos módon a félidő utolsó percében ki is tudtak egyenlíteni.

A második félidőt megint góllal nyitottuk: Makkos Máté szabadrúgásból ballal kipókhálózta a felső sarkot, 3–2, majd az 54. percben Wágner Levente bedobásából Nagy Dominik passzát Makkos Máté a hosszú oldalon érkezve lőtte a kapuba, ismét kettőre növelve a különbséget a két csapat között. Holtay Benjámin freestyle-os megoldása után Nagy Dominik talált be, megszerezve ötödik gólunkat. A 84. percben egy újabb érdekes szituáció után megint 11-est kaptak a vendégek, ami után kialakult az 5–3-as végeredmény.

Rendkívül korrekt kapcsolat alakult ki a két szakmai stáb között – ezt mindenekelőtt szeretném kiemelni. Kiváló első 25 percet játszottunk, kétgólos előnybe kerültünk, ezt azonban amatőr hibákkal tetéztük az első játékrész második felében, és a 45. percre odalett a fór. Hamar visszavettük az előnyt a fordulás után, aztán be is biztosítottuk a győzelmünket. Összességében azt játszottuk, amit szerettünk volna. A fiatal(abb) játékosok stabilan szerepeltek, ez egyrészt üdvözítő, másrészt a jövőjüket tekintve abszolút dicséretes. A mai napon kommunikációs hibák után kaptunk gólokat – ezek mind-mind tanulható, javítható dolgok. Kiemelném Makkos Máté teljesítményét – az alázat mintaképe volt ma is, emellett pedig remekbe szabott gólt szerzett. Nyolc meccse veretlenek vagyunk – a következő célunk pedig a kilencedik begyűjtése

– mondta Janzsó László a mérkőzést követően.