Lurkó UFC U14 – Csornai SE U14 4–1 (2–0)
Lurkó UFC U14:
Répcei – Kálócz, Csóri, Polgár, Vecsera, Kovács – Takács M., Ulrich, Geller, Németh B. – Tóth A. Cserék: Rosta – Horváth S., Somogyi-Rezner, Varga B. Vezetőedző: Nagy Krisztián.
Gólszerzők: Ulrich (5., 1–0), Takács M. (38., 2–0), Geller (65., 3–1), Varga B. (77., 4–1)

A tavaszi szezont legkorábban a Lurkó UFC U14-es (2008) csapata kezdi meg, hiszen szerdán 18.00 órakor az Magnetic Andráshida érkezik Szombathelyre. Így szombaton főpróbát tartottak a mieink, az ellenfél pedig az a Csornai SE csapata volt, akik négy ponttal többet gyűjtve a dobogó harmadik fokán teleltek a Regionális U14-es bajnokság Észak-nyugati csoportjában. Mi kezdtük jobban a mérkőzést, hiszen pár perc elteltével Ulrich Ábel lépett ki a vendégvédelem közepén, és szép góllal fejezte be az akciót, 1–0. Az első félidő hajrájában kettőre nőtt az előnyünk: Geller Marcell ugratta ki Németh Bencét, akiknek középreadását Takács Máté egy higgadt csel után lőtte be, 2–0. A szünetet követően jogos 11-eshez jutottak a vendégek, amit Rosta Bence bravúrral kiütött, de a kipattanóra ők reagáltak gyorsabban, és közelebb került a Csorna, 2–1. Ebben a periódusban a szerencsével sem álltunk hadilábon, mert háromszor is kisegített bennünket a felső léc – azaz egy nagyon jó iramú és ritmusú találkozó keveredett ki a zöld-feketék és a zöld-fehérek összecsapásából. A 65. percben Geller szép egyéni akció végén a kapu jobb felébe lőtt (3–1), míg a hajrában egy formás Polgár–Geller-összjáték után Varga Bálint talált a hálóba, kialakítva a 4–1-es végeredményt.

Jó kis csapat ellen játszottunk: a hazai bajnokin kikaptunk tőlük 4–0-ra, így tudtuk, hogy fontos lépcsőfok a mai meccs a felkészülésünkben. Nehéz három héten vagyunk túl, kisebb-nagyobb problémákkal kellett megküzdenünk, reméljük, ez még erősebbé tesz bennünket. Hétfőn és kedden szinte 100%-os edzéslátogatottság mellett komoly futballélményünk volt, bizakodóvá is tett ez engem személy szerint. Remélem, kilépünk ebből a sok betegséggel sújtott időszakból! Örülök annak, hogy már így állunk, és ennyien vagyunk! Az előző edzőmérkőzés tapasztalatait átbeszéltük, a védekezést stabilizáltuk – ez volt az fő szempont most. Összeszokatlanul, de bátran kezdtük a mérkőzést. Sokszor leleményesek voltunk, így voltak lehetőségeink. Igyekeztünk hátulról felépíteni a játékunkat, ez annyira jól működött, hogy a 70. percben volt az első kapuskirúgásunk! Törekedtünk a futballra. Volt három felső kapufája a Csornának, azaz szerencsénk is volt. Fegyelmezettek voltunk, betartották a srácok a megbeszélteket. A cserék után is jól működött a csapatjáték. Bajnoki ritmusban és tempóban zajlott a meccs, gyorsabb volt a visszarendeződésünk a szokásosnál. Remélem, feléled az egészséges rivalizálás a játékosok között, van konkurenciaharc a csapatba kerülésért, nincsenek bérelt helyek. A kissé nyomott időszak után bízom és hiszek abban, hogy elindulunk a komoly fejlődés útján – ennek a felfogásnak az eredménye a Csorna elleni sikeres felkészülési mérkőzés, ami a szerdai, Andráshida elleni meccs előtt jót tett a lelkeknek is