Lurkó UFC U16 – Csornai SE U16 3–0 (2–0)
Lurkó UFC U16: Nagy D. – Várnai, Simon M., Hajba (Kacsó, 86.), Vajda – Tóth D., Mesics-Leiner, Szabó B. (Kiss L., 46.) – Dénes (Molnár M., 73.), Szár (Verebélyi, 86.), Varga M. (Szakasics, 46.). Vezetőedző: Somlai Roland.

Gólszerzők: Dénes (22., 1–0) Szár (38., 2–0), Szakasics (67., 3–0)

A 2021-es esztendő utolsó mérkőzése előtt az volt a fő kérdés, hogy el tud-e egy kicsit rugaszkodni az utolsó három helyezettől a Lurkó UFC U16-os (2006) csapata? A 13. forduló mérkőzésén az a Csornai SE látogatott hozzánk, akiktől szeptember végén 2–1-re kikaptunk. A CSSE azóta remek szériát épített fel, már több mint két hónapja veretlenek voltak, felléptek a dobogóra, mindössze négy pontra voltak az első helytől.

A meccsen azonban a helyezések nem számítottak, a mieink játszottak jobban, és a szünetre kétgólos előnyt alakítottunk ki: a regionális bajnokságban egy hónap után kezdőként visszatérő Dénes Zoltán talált be először. Hajba Zoltán beadása után Dénes Zoltán vette át a labdát, becsapta a védőjét és higgadtan lőtt a kapuba, 1–0. A félidő hajrájában újabb találatot szereztünk: Tóth Dávid mélységből indította Szár Gábort, aki egy pattanás után szépen emelt a kapuba, 2–0. Fordulás után is mi voltunk fölényben, ám sajnos Tóth Dávid kihagyta a Szakasics Péter buktatásáért megítélt büntetőt. A kanadai listára azonban újból feliratkozott, ugyanis Tóth Dávid lövésszerű beadása Szakasics Péterről került a kapuba, így a 67. percben kialakult a végeredmény: Lurkó UFC–Csorna 3–0. Mindehhez hozzájárult kapusunk is, ugyanis a meccs utolsó fázisában több bravúrt is bemutatott Nagy Donát.

Meglepően jól sikerült a meccs – igyekeztem kellően felspannolni a srácokat. Célunk a győzelem volt, hogy ez plusz erőt adjon a tavaszra. Új felállásban játszottunk – ez remekül működött, és nagyon jól futballoztunk ma. Amit kértem, mindent betartottak a srácok: frissek voltak, megfogadták a taktikai utasításokat, agilisak voltunk, domináltunk, szép gólokat szereztünk. Külön pozitívum, hogy Dénes Zoli remekül játszott, őt kiemelném – de remek duót alkotott ma Szár Gáborral. A középpálya jól funkcionált, fegyelmezettek voltak a srácok – mindenki átlag feletti teljesítményt nyújtott. Köszönöm mindenkinek az őszi munkát, kiemelném a szülők folyamatos támogatását

– nyilatkozta Somlai Roland a találkozót követően.