Pécsi VSK U15 – Lurkó UFC U15 3–5 (2–3)
Lurkó UFC U15:
Rosta – Házi (Tancsics, 55.), Kiss L., Lajos, Baldauf – Szabó K., Vert, Varga M. (Biró B., 59.) – Berzlánovich, Csonka, Szabó M. M. (Grádvohl, 49.). Vezetőedző: Berning Adrián.
Gólszerzők: Csonka (14., 0–1; 75., 3–5), Berzlánovich (18., 1–2; 69., 3–4), Vert (20., 1–3)

Ősszel 2–0-ra győzött a Lurkó UFC U15 (2007) hazai környezetben a PVSK ellen, ezúttal pedig a zöld-feketék utaztak Baranyába. Gyors ismerkedés után elképesztően zsúfolt következett be a 14-20. percek között: ennyi idő alatt ugyanis 4 gól született! Előbb Csonka Gergő juttatta előnyhöz a mieinket, amit szinte a középkezdés után kiegyenlítettek a hazaiak. Újabb három perc elteltével Berzlánovich Máté góljával már megint mi vezettünk, és mivel Vert Bence is betalált, már 3–1 volt nekünk. A 26. percben ismét közelebb került a PVSK, és ezt követően a gólok tekintetében az első félidőben már „leálltak” a csapatok.

A szünetet követően nem sokkal kiegyenlítettek a baranyaiak, ám a meccs hajrája a miénk volt. A 69. percben Berzla, a 75. percben Csonka Geri szerezte meg második találatát, így csapatunk ezúttal is két góllal bizonyult jobbnak a pécsi vasutasoknál. A múlt héten tolnai mini-edzőtábor után Baján győzedelmeskedtünk, most pedig a szomszédvárnál, így elmondhatjuk: Tolnát-Baranyát megjártuk, hat pontot a zsákba vágtunk!

Győzelmével egyre inkább, egyre jobban ostromolja a dobogót a Lurkó. Igaz, meccsfórban vagyunk egy-két csapattal szemben, ám így az ellenfeleinken van a teher.

Úgy érzem, hogy volt ennél már jobb mérkőzésünk is. Sok pontatlansággal játszottunk ma. Lassúak és körülményesebbek voltunk, és a védekezésünk sem volt olyan egységes, mint amit megszokhattam. Ennek oka, hogy ezúttal kevés volt a kommunikáció, és nem voltunk eléggé kompaktak. Támadásból védekezésbe lassan zártunk vissza, nem megfelelő intenzitással reagáltunk bizonyos szituációkban. A srácok ugyanis már hoztak jó pár alkalommal magas színvonalat, így én úgy érzem, nekem már ahhoz a teljesítményhez kell mérnem őket. Összességében azonban nem vagyok elégedetlen, mindazonáltal tudunk ennél jobban focizni, ám örök igazság: a győzelmet nem kell megmagyarázni. Gratulálok a csapatomnak az újabb győzelemhez

– nyilatkozta Berning Adrián a találkozó után.