KSV 1919 U17 – Lurkó UFC U19 3–3 (1–1)
Lurkó UFC U19:
Németh H. – Neubauer, Várnai, Kovács Á., Szabó B. – Nagy D., Holtay, Makkos, Varga T. – Késmárki, Katona. Cserék: Kiss B. – Molnár M., Karáth. Vezetőedző: Janzsó László.
Gólszerzők: Katona (33., 1–1), Nagy D. (63., 1–2), Karáth (88., 3–3)

Ez volt a második felkészülési találkozója a Lurkó UFC U19-nek (2005-2006). A hegyvidéki levegő a kapfenbergieknek kedvezett: megnyomták a meccs elejét. Mégis egy szabadrúgás után akár előnybe kerülhettünk volna, de Nagy Dominik centikkel maradt le a beadásról. Ennek ellenére az osztrákok szerezték meg a vezetést, a presszingjük volt eredményes. Ahogy hozzászoktunk a magaslatokhoz, támadásban a szélsőjáték erőltettük: egy jobb oldali beadás után a kipattanót Katona Zoltán zúdította a kapuba, 1–1.

Szünet után negyedóra telt el, amikor megszereztük a vezetést. A kapusból centerré avanzsáló Németh Hunor passzát Nagy Dominik lőtte a hálóba, 1–2. Nem sokkal később a mi középpályán elkövetett hibánkból ki tudtak egyenlíteni az osztrákok, majd egy átlövéssel meg is fordították az eredményt. Az utolsó percekben Holtay Benjámin szabadrúgását jól fejeltük kapura, amit még biztos, ami biztos alapon Karáth Kevin segített a gólvonalon túlra, 3–3.

Remek körülmények között játszhattunk, egy képzett és jó csapat ellen. A mérkőzés előtt tisztes helytállást kértem a fiúktól. Erősen kezdtek a hazaiak, presszinget alkalmaztak bő 20 percen keresztül: ügyes és technikás ellenféllel találkoztunk. Meglátásom szerint több edzéssel a lábban akár győzelmet is arathattunk volna. Kezdetnek ez nem volt rossz, jobb koncentrációt és magasabb edzéslátogatottságot várok, és ennek meg is lesz az eredménye. A jövő héten két edzés mellett egy soproni edzőmérkőzés és az andráshidai emléktorna vár ránk