Lurkó UFC U14 – SC Sopron U14 0–3 (0–1)
Lurkó UFC U14:
Palatin – Vincze, Takács D., Gombos, Sántha (Kiss Z., 66.) – Guba, Bozzai, Rajtosics – Pék (Nagy B., 55.), Polgár Á. (Kiss B., 66.), Pencz. Vezetőedző: Farkas Gábor.

Mindkét csapat mindkét eddig bajnokiját megnyerte, azaz rangadó várt a Lurkó UFC U14-re (2010) a Regionális Alap-bajnokság Északnyugati csoportjának felsőházában: az SC Sopron érkezett az Illés Akadémiára. Az ismerkedésre nem hagytak időt a csapatok, helyzetek itt is és ott is adódtak, ám egy egyéni hiba miatt a piros-fehérek jutottak előnyhöz a 10. percben: egy mélységi átadásnál maradtunk le. Benne volt az egyenlítés a levegőben, sajnos azonban ott is maradt, így egygólos hátrányban mehettünk szünetre.

A térfélcsere után újfent 10 perc telt el, amikor egy bedobásnál voltunk határozatlanok, az akciót pedig góllal zárták a soproniak, így kettőre nőtt a Lurkó UFC hátránya. A 70. percben alakult ki a végeredmény, sajnos ezúttal is hibáztunk: elmaradt a rásegítés, így a fizikai fölényét kihasználó támadó beforgatta védőnket, és ez az akció is góllal zárult, 0–3. A zöld-feketék első vereségüket szenvedték el a tavaszi harmadik fordulóban.

Fejlődést abszolút látok a játékunkban, de nem tudjuk átlépni a saját árnyékunkat. Az utolsó passzoknál kellett volna pontosabbnak lennünk. Sok lehetőségünk volt, főleg az első félidőben. Előttünk van még a Sopron, így a három minőségi hiányzónk miatt rutinosabb, masszívabb vendégek rászolgáltak a győzelemre