Hévíz SK U14 – Lurkó UFC U14 6–3 (4–2)
Lurkó UFC U14:
Szalai-Horváth – Németh B., Somogyi-Rezner, Horváth S., Rosta – Ulrich, Polgár, Geller – Varga B., Tóth A., Takács M. Vezetőedző: Nagy Krisztián.
Gólszerzők: Polgár (2), Geller

Folyamatos egyeztetések zajlottak a fürdővárosi klub és a Lurkó között a mai mérkőzés megtartása érdekében, és vasárnap reggelre el is dőlt, hogy utazunk, ám csak tizenegy fős kerettel. Sajnos a meccs elején abszolút a buszon maradt a társaság, húsz perc elteltével már négy góllal vezettek a hévíziek. Ám ezen aztán sikerült változtatni, Geller Marcell és Polgár Bálint is betalált: egy-egy szabadrúgás után sikerült gólt szereznünk. Aztán a fordulást követően megszületett a harmadik Lurkó-találat is: Polgár Bálint szlalomozott át a hévízi lábakon és gólra is váltotta az egyéni akciót, 4–3. A több cserével is rendelkező hazaiak aztán megint magukhoz ragadták a kezdeményezést, és újabb találatokat értek el, így 6–3-ra megnyerték a találkozót.

Még tegnap este is egyeztettünk, hogy megvan-e a létszám akár náluk, akár nálunk – de sikerült úgy megerősíteni a keretet, hogy ki tudjunk állni ezen a felkészülési mérkőzésen. Sajnos még reggel is volt egy kiesőnk, így 11 fővel indultunk el Hévízre. A bajnokságban korrekt meccset játszottunk velük, ma azonban ez nem sikerült. A látottakkal nem voltam elégedett, sok súlyos egyéni hibát vétettünk, a 20. percben mér 4–0-ra vezetett a Hévíz, főleg az első gól volt demoralizáló. Erősek voltak a hazaiak, ráadásul gyorsak is, és a hiányos védelmünk nem igazán tudta felvenni velük a harcot, de sem a csatársor, sem a középpálya nem segítette ki őket. Az átmenetek nem működtek, sokszor üres volt a középpálya. Nem tudtuk hozni a tőlünk elvárhatót, nyomás alatt voltunk, és még szöglet után is gólt kaptunk. 0–4 után kezdtünk el focizni, szépítettünk két szabadrúgás után, majd a fordulást követően egy remekbeszabott egyéni akció után még inkább szűkítettünk a különbségen. Ez után azonban inkább mi fáradtunk el, visszaesett a csapatjátékunk, kedvtelenné váltunk, ők pedig kapu előtti keveredésből betaláltak. Büntetőt is rúghattak, ám ezt a kapusunk hárítani tudta! A hat bekapott gól az egész csapat védekezését minősíti, többen átlag alatti produkciót nyújtottak – a támadósor pedig ma sem tudott akciógólt szerezni. Még van két edzőmérkőzésünk, remélem tovább erősödünk addig

– mondta Nagy Krisztián a mérkőzést követően.