Lurkó UFC U16 – Sárvár FC 8–0 (1–0)

Vármegyei rangadó várt a Lurkó UFC-re: az U16-os Regionális bajnokság Alap-szekciójának Északnyugati csoportjában, a Felsőházban. A Sárvár FC érkezett az Illés Akadémiára. A zöld-feketék teljes kerettel tudtak a héten többször is edzeni, így felkészülten várták a találkozót Somlai Roland tanítványai.

Még az első félidőben sikerült megszerezni vezetést, majd ezt követően helyzetek tömegét dolgoztuk – és sajnálatos módon –, hagytuk is ki. Figyelmeztető jel lehetett, hogy a sárváriak az utolsó pillanatban a felső lécet találták el. A második félidőben aztán egyre pontosabbak lettünk támadásban és végül nyolcnál állt meg a zöld-feketék mutatója.

A mieink négy hazai találkozóval kezdték a bajnokság tavaszi szezonját, ezeken 2-2 győzelem és döntetlen a mieink mérlege.

Rendkívül gyengének éreztem az első félidei produkciót, igy a szünet alatt muszáj volt rendeznünk a sorokat. Szerencsére a srácok megértették a mondanivaló lényegét! A második félidőben óriási mezőnyfölényben, jól futballoztunk. Kombinatív játékkal rengeteg helyzetet alakítottunk ki, tettük mindezt a II. félidőben eredményesen. Szeretném kiemelni Porkoláb Patrik remek teljesítményét! Az első perctől az utolsóig irányította a középpályát, és emellett rengeteg labdát szerzett. Cseréink jól szálltak be. Paukovits Márton első gólját szerezte a regionális bajnokságban, Károlyi Adrián pedig egy félidő alatt szerzett 4 találatot: remek kiszolgálásban részesült! Ő korosztályának és Vas megyének egyik nagy tehetsége! Bízom benne, hogy még időben felismeri azt, hogy érdemes lenne komolyabban a futball mellé állnia! Jó látni, hogy a „kis” csapatokból érkezett játékosaink hisznek a céljainkban és tesznek is érte! A mai magabiztos győzelem után, jövő héten „hatpontos” mérkőzés következik, úgyhogy innentől már előre tekintünk