A Lurkó UFC U19 (2004-2005) 2022-ben is meghívást kapott a II. Hegedüs Viktor Labdarúgó Emléktornára. Az eseményen a rendező Andráshida SC mellett az FC Ajka, az FC Nagykanizsa és a Lurkó UFC indult. A lebonyolítás szerint 2X25 perces találkozókat játszottak a csapatok körmérkőzéses formában. A tornát a 2021-ban tragikus körülmények között elhunyt Viktor családja nyitotta meg.

A zöld-feketék az FC Ajka ellen kezdték a tornát, a meccs 1–1-gyel zárult, így büntetők következtek, amikben mi voltunk a pontosabbak. A második mérkőzésen az Andráshida SC ellen hasonló volt a forgatókönyv: 1–1, majd a 11-esek, melyeknél megint mi céloztunk jobban. És, hogy ne legyen további változatosság: a zárótalálkozón az FC Nagykanizsa ellen 1–1 lett az eredmény, majd jött a büntetőpárbaj, amit "természetesen" a Lurkó UFC U19 (2004-2005) nyert meg!

A tornán Janzsó László a Gácsi Marcell, Kiss Barnabás – Kovács Ákos, Prógli László, Ágoston Roland, Makkos Máté, Szabó Bence, Nagy Dominik, Könye Levente, Molnár Máté, Verebélyi Dominik, Horváth Botond, Holtay Benjámin, Varga Tamás összeállítású keretet szerepeltette. A torna legjobb kapusának a büntetőpárbajnok során három 11-est is hárító Gácsi Marcellt választották a szervezők!

A torna végeredménye:

1. FC Ajka
  2. Lurkó UFC
  3. Andráshida SC
  4. FC Nagykanizsa

Mindössze két 2004-essel utaztunk, sőt, ezúttal az U17-ből is hárman is itt voltak ma velünk – pedig akár két túlkoros is szerepelhetett volna. Kértem, hogy a felépített játék mellett – ha szükség van rá – racionálisan futballozzunk, ma ezzel is tudtunk operálni. A védelem jól működött: stabilan játszottak a srácok. A tavalyi bajnok Ajka ellen meccseltünk először: egy átlövéssel ők szerezték meg a vezetést, ám mi nem adtuk fel, Makkos Máté nem sokkal a vége előtt egy fejessel egyenlített. Az 1–1 után jöttek a büntetők, Gácsi Marcell védett egyet, mi így 3–1-re nyertünk. Az Andráshida ellen a szünet után estek a gólok: itt is az ellenfél szerzett vezetést. Egy szabadrúgás-szituációnál Szabó Bence beadását Kovács Ákos csúsztatta a hálóba, ezzel egyenlítettünk. Az újabb 1–1 után megint 11-esek következtek: ezúttal a másodikat fogta meg Gácsi, így 3–2-re győztünk. Többször is a kapufa segített ki bennünket a Nagykanizsa ellen, ám mi is sokszor csúsztunk-másztunk és támogattuk egymást. Kellemetlen, de sportszerű meccset játszottunk a dél-zalaiakkal. Ezúttal mi jutottunk előnybe, Makkos Máté beadására Kovács Ákos érkezett, és a fejese utat talált a kapuba. A kanizsaiak nem adták fel, kiegyenlítettek, így harmadjára is jöhettek a büntetők. Gácsi Marcell ezútal is a második 11-est fogta meg, így 3–2-re ezúttal is nyertünk. Korban és fizikálisan is volt különbség, ezt mégis legyőztük! A három mérkőzés második helyet, szép serleget, valamint különdíjat is jelentett. Le a kalappal a srácok előtt! Abszolút pozitív tapasztalatokat gyűjtöttünk: ezt az akaratot és elszántságot szeretném látni a bajnokság során is

– értékelt Janzsó László a tornát követően.