Lurkó UFC U17–Söpte SE U19 6–3 (3–0)
Lurkó UFC (I. félidő): Kelemen – Prógli, Neszlinger, Kovács Á., Wágner – Lang – Fábián, Varga M., Makkos, Nagy D. – Kárász.
II. félidő: Kelemen – Németh R., Lipics, Sabia, Gyulai – Kiss L. – Závecz, Horváth B., Horváth H., Varga T. – Járfás. Vezetőedző: Janzsó László.
Gólszerzők: Piskor (10., öngól, 1–0), Kárász (14., 2–0; 21., 3–0), Járfás (55., 4–1; 74., 6–3), Sabia (72., 5–3)

Már a tizedik percben egy szöglet után megszereztük a vezetést, majd nem sokkal később egy szép labdaátvétel után Fábián Kárász elé tálalt, aki ki is használta a lehetőséget, és magabiztosan lőtt a kapuba, sőt a 21. percben újból Kárász Noel iratkozott fel a gólszerzők közé. A szünetet követően az U19-es keretben lévők is lehetőséget kaptak. Hamar szépíteni tudott a söptei csapat, és mi még büntetőből sem tudtunk betalálni, ám Járfás Gergő révén az 55. percben ismét három lett közte: 26 méterről nagy gólt ragasztott a felső sarokba. A védelmünk ötperces rövidzárlatát két találattal is megbüntette a Söpte: előbb kontrából, majd egy szép akcióból jöttek közelebb (4–3). Sabia Riccardo is megirigyelte a távoli lövéseket, és még messzebbről, 35 méterről lőtt hatalmas gólt, majd negyedórával a vége előtt Járfás Gergő megszerezte saját maga második, csapata hatodik találatát, kialakítva a 6–3-as végeredményt.

Jól kezdtük a mérkőzést, hamar előnybe is kerültünk, fölényt alakítottunk ki. Mind támadásban, mind labdaszerzésekben is hatékonyan működtünk. A védekezésünk ebben a periódusban nem igazán volt próbára téve. Folyamatosan nyomás alatt tartottuk ellenfelünket és bő húsz perc után már három góllal vezettünk. A félidő hátralévő részében sokat járattuk a labdát, és kezdtük újra és újra a támadás felépítéseinket. Kis területekre szorítottuk a játékunkat, minimalizáltuk a labdaérintések számát. Ez egy jó periódus volt a mérkőzésszituációk gyakorlásra. A második félidőre teljesen lecserélődött a keret, csak Kelemen Győző maradt a kapuban, rutinosabb és tapasztaltabb játékosok léptek pályára, ennek ellenére elkezdett akadozni a gépezet. A pálya minden területén hibát-hibára halmoztunk, és egy védelmi hibából adódóan gólt szerzett az ellenfelünk, de hamar ismét betaláltunk. Ezt követően azonban ismét szabadságra ment a védelmünk! A mi általunk elvégzett szöglet után kontrából kaptunk gólt, majd egy akció során mozizott a hátvédsor, így egy gólra jöttek fel a vendégek. A hullámzó teljesítményünket hűen tükrözi, hogy a játékidő további részében ismét tudtunk irányítani és szervezetten játszani, újabb gólokat értünk el. Összességében egy jó és értékelhető első félidő után, egy kissé akadozó, de a végére magára találó társaságot láthattunk. Hozzáteszem, ennyi hibával és lazasággal a saját helyzetünket nehezítettük csak meg, ami biztosan nem fog beleférni a nemsokára induló bajnoki mérkőzéseken! Gyakorlásnak és felkészülési mérkőzésnek nagyon jó volt a mai. Áll még előttünk sok feladat és erre már csak kevés időnk van, de ezeken fogunk dolgozni, hogy mindezt rendbe tudjuk tenni a kezdésre. Köszönjük a lelkes és nagyon szimpatikus söptei csapatnak, hogy az utolsó pillanatban is vállalták ellenünk a mérkőzést! Sok sikert kívánunk nekik a bajnokságukban