Sárvár FC U14 – Lurkó UFC U14 0–10 (0–8)
Lurkó UFC U14:
Szalai-Horváth – Babarcki, Gudui, Tompa, Andor – Vert, Varga N., Bertók (Takács D., 56.) – Farkas B. (Polgár Á., 53.), Gartner, Molnár G. Vezetőedző: Joó Bálint.
Gólszerzők: Farkas B. (13., 0–1; 35., 0–6), Babarcki (15., 0–2), Gartner (19., 0–3; 36., 0–7; 38., 0–8; 50., 0–9), Gudui (28., 0–4), Varga N. (31., 0–5; 67., 0–10)

Sárváron vendégszerepeltek U14-eseink az őszi szezon utolsó mérkőzésén. Míg a mieink a második helyről várhatták az összecsapást, addig a hazaiak a tabella végén álltak a találkozót megelőzően. Ennek ellenére a fürdővárosiak több alkalommal is megnehezítették már éppen aktuális ellenfelük dolgát, ezért nem számítottak könnyű összecsapásra 2009-eseink.

Az első percekben inkább mezőnyben folyt a játék, a hazaiak igyekeztek hosszú labdákkal megjátszani az elől helyezkedő, magas, jó fizikumú támadóikat, ám ezeket a próbálkozásokat remekül hatástalanította a mieink védelme. Az első helyzetek a zöld-feketék előtt adódtak, ám ezeknél még bravúrral sikerült hárítania a hazaiak kapusának. Míg nem a 13. percben már ő is tehetetlen volt Farkas Bendegúz lövését követően. Két perccel később Babarcki Dominik kapott remek kiugratást a bal szélen, lerázva magáról a védőket a kifutó kapus mellett gurított a hálóba. A harmadik Lurkó-találatra sem kellett sokat várni, a 19. percben Gartner Raul volt eredményes. Tíz perccel később Gudui Dániel távoli lövésénél bizonytalankodott a hazaiak kapusa, amely így végül a kapuban kötött ki. Három perccel később Varga Nimród eresztett el egy lövést jó 20 méterről, bombája a kapu felső sarkában kötött ki. Az első félidő utolsó öt percében még három Lurkó gólt láthattak a kilátogató nézők. Előbb Farkas Bendegúz talált be egy remek akció végén, majd Gartner Raul kapott kétszer is remek labdát a középpályásoktól. Előbb Tompa Ádám, majd Bertók Gergő tanári passza után tudott a kapuba találni.

A második játékrészre még jobban igyekeztek megszervezni védekezésüket a hazaiak. A mieink azonban nem vettek vissza a lendületből, többet birtokolták a labdát a szombathelyiek, sorozatban vezették a támadásokat Joó Bálint tanítványai. A hazaiak kontrákból igyekeztek veszélyeztetni, de ezeket sikerült védelmünknek szinte minden alkalommal hatástalanítani. 2-3 alkalommal azonban átjutottak a védelmi vonalunkon, ekkor azonban kapusunk, Szalai-Horváth Alex minden esetben bravúrt bemutatva hárított. Az 50. percben egy újabb szemre is tetszetős támadás végén Gartner Raul szerezte meg önmaga negyedik, csapata kilencedik találatát. Ezt követően több poszton is változtatott a csapat összetétele, volt alkalma kísérletezni a mieinknek, így több játékos a tőle szokatlan poszton szerepeltetett. A játék képe ezt követően sem változott, egymás után jöttek a Lurkó-lehetőségek, melyekből egyet, a 67. percben, egy remek összjátékot követően Varga Nimród lőtt nagyjából 18 méterről a kapuba. Ezzel beállítva a végeredményt.

Megalkuvást nem tűrő, harcos, lendületes játékának köszönhetően, még ilyen arányban is megérdemelten nyertek Joó Bálint tanítványai.

Külön öröm számomra, hogy a mai mérkőzésen rengeteg dolgot viszontláttam az edzésen gyakoroltakból. Labdabirtoklásban lendületesen, ötletesen, kreatívan futballoztunk, tudatos, felépített támadásokat vezettünk. Labdaszerzésben kellően agresszívek voltunk, a párharcok jelentős részéből mi kerültünk ki győztesen, emellett az átmeneteink is jól működtek. Végig nagy kedvvel, szenvedéllyel játszottak a srácok, több gólos előnyünk tudatában sem ültünk rá az eredményre. Gratulálok a srácoknak! Remek befejezése volt ez a nagyszerű győzelem az őszi szezonunknak. Hajrá, Lurkó

– mondta a mérkőzést követően Joó Bálint vezetőedző.