SC Sopron U13 – Lurkó UFC U13 2–1 (1–0, 0–0, 0–0, 1–1)
Lurkó UFC U13:
Juhász – Molnár, Lakner, Andor – Gudui, Tompa, Varga, Farkas – Gartner. Cserék: Polgár, Rajtosics. Vezetőedző: Joó Bálint.
Gólszerző: Polgár (73., 2–1)

Péntek délután, az U13-as Regionális bajnokság tavaszi rajtján az eddig veretlenül éllovas SC Sopron együtteséhez látogatott U13-as együttesünk. Ősszel Szombathelyen, az első fordulóban, az akkor sok hiányzóval küzdő Lurkó otthonában 5–1-es vendégsiker született, így volt miért revansot venni Joó Bálint tanítványainak. Nagy elánnal vetették bele magukat a mérkőzésbe a felek. Az első 20 percben talán valamivel többet birtokolta a labdát a hazai csapat, ám mégis a Lurkó játszott az ellenfél kapujára veszélyesebben. A soproniak nem, vagy csak nagyon ritkán jutottak el a kapunkig, gyakorlatilag helyzet, kaput eltaláló lövés nélkül sikerült megszerezniük a vezetést. Egy a kapunktól 20-25 méterre oldalról, a kapu elé veszélyesen beívelt szabadrúgás, egy pattanást követően anélkül kötött ki a mieink kapujában, hogy ahhoz bárki hozzáért volna. Ezzel, az első negyed utolsó másodperceiben szerzett szerencsés hazai találattal zárult az első 20 perc.

A második, illetve harmadik negyedben inkább mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, mindkét oldalon remekeltek a védelmek, így nehezen találtak egymáson fogást a felek. Mindkét csapat futballozni, játszani próbált. A Lurkónak sikerült valamivel több lehetőséget kialakítani, többször sikerült az ellenfél védelme mögé kerülni, ám vagy az utolsó passzokba csúszott hiba, vagy nem voltunk elég határozottak az ellenfél kapuja előtt.

Az utolsó negyed elején, egy vitatható lesszituációt követően, némiképp váratlanul sikerült újabb gólt szerezniük a hazaiaknak, ám a mieink ekkor sem adták fel. Több nagy lehetőséget, ziccereket sikerült kialakítaniuk, melyekből egyet, egy remek labdakihozatalt, majd abból egy nagyszerű kiugratást követően Polgár Ádámnak sikerült a kapus mellett higgadtan a bal alsó sarokba lőni a labdát.

A szépítést követően még izgalmasabb lett a már addig is parázs találkozó. Átvette a mérkőzés irányítását a Lurkó, egyértelműen többet birtokoltuk a labdát, a kapujuk elé szorítottuk a hazaiakat. A Soproni csapat hősiesen védekezett, mindent megtett, hogy megőrizze az egy gólos előnyt a hármas sípszóig. Egy-egy kontrajátékból veszélyesek tudtak lenni, de vagy a vendég védelem, vagy pedig Juhász Zoltán bravúrral hárított.

A mieienk több nagy lehetőséget kialakítottak, volt, hogy már csak a kapussal álltak szemben a játékosaink, ám sajnos ezekből a helyzetekből egyet sem sikerült értékesíteni, így maradt a 2–1-es végeredmény.

Jó színvonalú, parázs mérkőzést, egy igazi derbit játszott ma U13-as csapatunk a listavezető otthonában, amely után a srácoknak semmi okuk nem lehet a szégyenkezésre.

A mutatott játékra lehet építeni!

Le a kalappal a srácok előtt, igazi CSAPATKÉNT játszottak, mindemellett sok remek egyéni teljesítményt is láttam ma. Úgy érzem, hogy az első negyedben túlságosan tiszteltük a listavezetőt, ám a játékunk ekkor is rendben volt. Azt kaptam vissza a pályán a játékosaimtól, amit a mérkőzés előtt kértem tőlük. Többnyire jól működtek a labdakihozatalaink az agresszíven letámadó ellenféllel szemben. Az átváltásaink is rendben voltak, voltak szemre is tetszetős támadásaink. Egy az egy elleni szituációban szinte alig tudták megverni a védőinket, ha mégis sikerült, egy társ azonnal kisegített. Játékban abszolút feltudtunk nőni ellenfelünkhöz, sőt, a mérkőzés végén átvettük az irányítást, mezőnyfölényben játszottunk, és megvoltak a lehetőségeink, hogy akár a magunk javára fordítsuk a találkozót. Persze, volt hiba a játékunkban, bizonyos szituációkban higgadtabbnak kell maradnunk, ezáltal jobb döntéseket hoznánk. Egy képzett, szervezetten játszó csapat ellen játszottunk ma egy nagyon szoros, jó színvonalú, parázs mérkőzést. Az eredményt tekintve van bennem egy kis hiányérzet, viszont a mutatott játékunk, a listavezető otthonában ma több, mint rendben volt, és bizakodásra ad okot a jövőt tekintve. A mai teljesítményünkre abszolút lehet, és kell is építeni