Magnetic Andráshida U15 – Lurkó UFC U15 0–5 (0–2)
Lurkó UFC U15:
Répcei – Ulrich, Ilnicki, Varga N. (Kálócz, 41.), Kovács F. – Tóth A., Nyőgéri, Csóri – Polgár (Farkas B., 61.), Gartner (Bertók, 41.), Németh B. Vezetőedző: Nagy Krisztián.
Gólszerzők: Gartner (19., 0–1), Németh B. (36., 0–2), Tóth A. (44., 0–3; 73., 0–5), Farkas B. (62., 0–4)

A Lurkó UFC első helyezettként érkezett a nyolcadik Magnetic Andráshida otthonába a Regionális U15-ös bajnokság Nyugati-szekciójának B-csoportjában rendezett utolsó előtti fordulójában.

A mieink a 19. percben szerezték meg a vezetést: Csóri Ádám remek passzát Gartner Raul vette át és lőtte azt látványos mozdulattal a jobb alsóba, 0–1. A hazaiak próbáltak kontrázni, ám újabb gólt a zöld-feketék szereztek. Gartner Raul szépen ugrotta ki Németh Bencét, aki kilőtte a kapu bal felét, 0–2.

Fordulás után nem sokkal háromra nőtt a különbség. Tóth Attilát buktatták a saját térfelünkön: a szabadrúgást gyorsan elvégezte Csóri Ádám, az indítást Tóth Attila átvette és góllal fejezte be az akciót. Az 50. percben egy szép támadás végén Csóri-Tóth-Csóri volt a labda útja, majd a csereként nem sokkal korábban beálló Farkas Bendegúz elé került, ő remek ütemben érkezett és az üres kapuba passzolt – ez a szituáció hasonlított legjobban a héten gyakoroltakhoz. A meccs ezen szakaszában Nagy Krisztián már próbálgatott több típusú felállást is. Az i-re a pontot a 73. percben tettük fel: Ulrich Ábel lépett fel a támadásnál, beadását Tóth Attila centerpozícióban 11 méterről két védővel a nyakán lőtte a hálóba, 0–5.

A Lurkó megérdemelten győzött ezen a napon. Az utolsó fordulóban azzal a Csornával játszunk, akik ma a nagy riválisunkat, az FC Ajkát 3–1-re megverték. Igazi rangadó következik tehát zárásként!

A mai mérkőzésen a fő célunk a játékminőség javítása volt. Erről szólt a heti edzésmunka, megnéztük, mik is a posztonkénti feladatok. Részben sikerült ezt megvalósítanunk. Voltak hiányzóink, lettek betegeink, így az előjelek nem a legjobban alakultak. Ahogy az egész szezonban, most is hozhattam magammal U14-eseket. Egy darabig azonban a 16-os előterében nem voltunk kellően hatékonyak. Az Andráshida nem hagyta magát, a középpályán voltak jó elmozgásaik. Uraltuk a játékot, sokat volt nálunk a labda, sokat passzoltunk. Tengelyről és szélről is támadtunk, de a lövéseink nem voltak túl jól helyezettek, de így is kétgólos előnnyel mehettünk szünetre, amit aztán még hárommal tudtunk megtoldani. Kifejezetten örülök, hogy ma Bertók Gergő személyében újabb U14-es mutatkozhatott ma be! Lehetett volna még pörgősebb, még ütemesebb a játék – erre szükségünk lesz majd a Csorna ellen, azonban így is elégedettek vagyok