Büki TK U19 - LurKó UFC U17 2:0 (0:0)

I félidő : Bögöly- Kopácsi, Kovács Á., Sáfár, Neszlinger - Bíró B., Kiss L., Belső B., Mikos - Vér K., Knizs O.

II. félidő : Kiss B., (Kelemen Gy) - Verasztó M., Sáfár, Neszlinger, Kopácsi - Sós, Belső B., Nagy D., Péter D.., - Horváth B, Vér K.

Molnár Károly edző :

"A Büki TK U19-es csapata meghívására az U17-es csapatunk Bükön játszotta soron következő felkészülési mérkőzését.

Nagyszerűen kezdtük a mérkőzést, próbáltuk nyomás alatt tartani ellenfelünket, így szinte folyamatosan a hazaiak térfelén pattogott a labda. Labdabirtoklásban, játékban is egyértelműen ellenfelünk fölé nőttünk.Több ígéretes helyzetet, sőt ziccert is sikerült kialakítani, de a büki kapus parádézott, kétszer pedig a kapufa mentett, így gól nélküli döntetlennel ért véget a félidő. Ebben a játékrészben jórészt a mi akaratunk érvényesült, de a kapu előtti szituációk megoldásában illetve az utolsó passzok, befejezések, helyes döntések meghozatalában okvetlenül fejlődnünk kell.

A második félidőben még jobban fiatalítottunk, így a párharcoknál volt úgy, hogy 3-4 év korkülönbség és 10-15 kiló súlykülönbség csapott össze. A játék képe viszont még így sem változott, továbbra is maradt a vendég dominancia, de ekkor már a bükiek is kezdtek éledezni. A helyzetkihasználással továbbra is erős problémáink akadtak, még tizenegyesből sem sikerült kapuba találnunk.

És ahogyan ilyenkor lenni szokott a kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat a futball istene büntetett, egy kósza büki kontra eredményre vezetett és mindjárt 1-0 oda. Ez eléggé megzavart bennünket, eléggé kesze-kusza lett a játékunk.  Ráadásul egy sérülés miatt 10-en maradtunk a pályán. Így is becsülettel mentünk előre, de már nem néztünk ki jól, eléggé vagylagos, kapkodós lett a játékunk. Mindezt tetézte, hogy a végén a nagy rohanásban  a hazaiak, szórványos kontráik egyikéből még egy gólt szereztek.

Mondhatjuk azt, hogy összességében erre a mérkőzésre tipikusan ráillett az a szlogen hogy "az egyiknek (minden) sikerült a másiknak (semmi se) nem". Az eredményt illetőleg nem történt katasztrófa, viszont ha előre akarunk lépni, akkor  tanulnunk kell a hibáinkból. Bizony nem elég játszani a futballt, 80-20-as labdatartás mutatókat felmutatni, nem elég flik-flakkozni, pengézni, hanem, ha kell, akkor párharcokat nyerve, egyszerű,dinamikus, racionális játékkal meg kell nyerni a meccset, Mikor pedig a mérkőzés közben akadnak nehezebb periódusok, akkor nem görcsölni kell, hanem elő kell venni az akarati tényezőket és egymást bíztatva, segítve brusztolni, küzdeni kell az eredményesség érdekében."