Lurkó UFC U16 – DAC U16 2–0 (2–0)
Lurkó UFC U16:
Nagy D. – Hajba (Dénes, 82.), Várnai, Simon M., Szabó B. (Kevy, 46.) – Tóth D. – Szár, Mesics-Leiner (Földes, 82.), Varga M. (Farkas B., 75.), Vajda (Verebélyi, 82.) – Berzlánovich (Molnár M., 75.). Vezetőedző: Somlai Roland.

Gólszerzők: Vajda (21., 1–0), Berzlánovich (32., 2–0)

„Körbeért” az U16-os Regionális bajnokság észak-nyugati csoportja: a Lurkó U16 a nyolcadik fordulóban ismét a DAC-cal találkozott. Akkor mérgelődtünk, hiszen Győrben nem sikerült betalálni, 0–0 lett annak a meccsnek a vége. Nos, gólt ma sem kapott csapatunk, és az első félidőben értékesített két helyzet három pontot ért – a mieink megérdemelten győzték le nádorvárosi ellenfelüket. Egy beadás utáni kavarodásnál Vajda Dávid találta meg leggyorsabban a labdát és 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, míg a második gólunkat Berzlánovich Máté szerezte: jól cselezte át magát 3 védőn is, a kapussal szemben pedig higgadt maradt, így bő fél óra után kettővel vezettünk – mint később kiderült, ez is lett a végeredmény.

Igazából az első játékrész tapogatózással indult, kockázatot egyik csapat sem vállalt, aztán inkább mi kezdeményeztünk, egyre többet volt nálunk a labda, mezőnyfölénybe kerültünk. A vendégek támadásait megakadályozták a védők, mi pedig kétszer is betaláltunk. Több olyan helyzet is volt, amikor a 16-oson belül kezezések és szabálytalanságok miatt vártam volna, hogy büntetővel jöhetünk, de a síp mindig néma maradt. Szünet után kevesebb helyzetünk volt. Igazán örülök, hogy nyertünk, ráadásul kapott gól nélkül. Mindenki megtette, amit tudott, elégedett lehetek a srácokkal

– mondta Somlai Roland, az U16-os csapatunk vezetőedzője.