Sárvár FC U19 – Lurkó UFC U19 3–2 (2–0)
Lurkó UFC U19:
Németh H. – Varga T., Várnai, Szabó B. (Kacsó, 83.), Neubauer (Nemesvári, 35.) – Kovács Á., Nagy B. – Nagy D. (Berzlánovich, 35.), Makkos, Hajba (Verebélyi, 73.) – Katona (Holtay, 46.). Vezetőedző: Janzsó László.
Gólszerző: Makkos (54., 3–1; 85., 3–2)

Újabb bajnokaspiránssal: az Üstökös FC Győr után a Sárvár FC-vel csapott össze a Lurkó UFC az U19-es regionális bajnokság Alap-szekciójának északnyugati csoportjában. Az időpont nem volt a legszerencsésebb számunkra, hiszen bombaerős kerettel állt ki a zöld-fehér csapat: korábbi Lurkós és Illés Akadémia-játékosokkal, valamint a megyei U19-ben, sőt a megyei I. osztályban rendszeresen lehetőséget kapott labdarúgókkal.

Későn ébredtünk, az első félidő közepén két gólt is kaptunk. Az első egy abszolút elkerülhető szituáció volt: egy 17 méteres lövés került a kapunkba. A 30. percben egy szélről érkező beadás után kaptunk balszerencsés gólt., 2–0.

A térfélcsere után nem sokkal egy védők mögé beívelt labda után nőtt háromra a különbség, ám hamar szépítettünk! Egy remek kiugratás után Makkos Máté lépett ki és szép gólt lőtt a kapus mellett, 3–1. A hajrában a szélsőpozícióból belépő Makkos a 16-osra belépve a hosszú sarokba továbbított – klasszis megoldás volt, 3–2. Nem csak a döntetlen, hanem akár még a fordítás is benne volt a meccsben, de az egy félidőnyi hátrányt már nem sikerült ledolgozni.

Az első félidőt rontottuk el, ismételten egy öngóllal is szaporítottuk ellenfelük találatait. A gyors szélsőik rendre zavart okoztak nálunk ebben a periódusban. A szünet utáni játék képe alapján elszomorít az első játékrész. Ekkor ugyanis jól futballoztunk, nyomást helyeztünk a hazaiakra, teljesen más volt a mentalitásunk. Sajnos még mindig vannak, akiknek a felelősségérzete nem maximális: ez a csapategységen ront. Hullámzó néhány játékos teljesítménye, talán az általam adott bizalom túlzott volt az eddigiekben. Két nagyon fontos találkozó vár még ránk az ősszel, meg kell mutatnunk, hogy milyen nagy szükségünk van az ezeken begyűjthető hat pontra

– értékelte a találkozót Janzsó László vezetőedző.