Lurkó UFC U13 – Balatonalmádi SE U13 4–1 (2–0, 0–0, 1–1, 1–0)
Lurkó UFC U13: Palatin Tamás – Vincze Dániel, Gombos Zalán, Kraller Noel, Berta Péter, Takács Dominik, Rajtosics Hunor, Polgár Ádám, Szakács Benedek, Széplaki Sára, Sántha Zalán, Pék Zalán, Szalay Bendegúz Vezetőedző: Pál Gergely.
Gólszerző: Szakács (7., 1–0; 19., 2–0; 49., 3–1; 66., 4–1)

Az U13-as Regionális Bajnokság Nyugati-szekciójában a Balatonalmádi SE érkezett Szombathelyre. Ősszel nagyarányú vereséget szenvedtünk a Balaton-parton, így a mieinket fűtötte a visszavágás vágya. Szakács Benedek az első negyedben kétszer is betalált, a nagyszünetig pedig nem esett több gól, így 2–0-nál történt térfélcsere.

A szünet után nem sokkal szépített a Balatonalmádi, ám három perc múlva ismét beköszönt Szakács Beni, visszaállítva a kétgólos különbséget. Az utolsó negyedben is mi találtunk be – megint Szakács Benedek – így 4–1-re győztünk egy kiváló együttes ellen.

A találkozóra kilátogató szülőkből verbuválódott "szurkolótáborunk" biztatása mellett helyenként színvonalas játékot hozó, jó iramú, küzdelmes, a gyerekek fejlődését remekül szolgáló bajnoki mérkőzést játszottunk pénteken este. Mindkét csapat igyekezett nyílt, támadófelfogású focit játszani. A srácokon láttam az elszántságot, revansot akartak venni ellenfelünkön az ősszel elszenvedett vereségünk miatt. Ennek megfelelően fegyelmezetten, remek felfogásban, a megbeszélt taktikánkat betartva igyekezett minden játékosom a tudása javát megmutatni a pályán! Az agilis, a passzsávokat jól záró letámadásunkkal láthatóan megleptük és elbizonytalanítottuk ellenfelünket. A kezdeti sikertelen próbálkozások után az almádiak a gyors, rövidpasszos labdakihozatalukat feladták, próbálták átívelgetni rajtunk a labdát. A határozott védekezésünknek köszönhetően ez sem okozott számukra túl sok örömöt. Ellenben velük, a mi labdakihozatalunk ezen az estén remekül működött! Gyorsaság, pontosság jellemezte a megoldásainkat, tudatos mozgásokkal. Többször előfordult a mérkőzés során, hogy amire ellenfelünk felállt volna a letámadáshoz, mi már kihoztuk a labdát a kapunk előteréből és próbáltunk "építkezni"! A támadásépítéseink során helyenként szemre is tetszetősen, kreatívan fociztunk, jók voltak a mozgások, megfelelő volt a kommunikáció. Az 1:1 párharcok többségét támadásban is, és védekezésben is mi tudtuk megnyerni. Fontosnak tartom, hogy hétről hétre tudjunk fejlődni, ehhez az előforduló hibáinkat észre kell venni, át kell beszélni és utána törekedni kell a jobb megoldások választására a jövőben! Ez most sem volt másként, a technikai és taktikai bakikat megbeszéltük, remélem, legközelebb képesek lesznek a gyerekek a jó döntéseket meghozni és kivitelezni az adott szituációkban! Hiányérzetem a rengeteg kihagyott helyzet miatt van még, hiányzott a pontosság és talán a higgadtság a kapu előtt. Az első pár perc görcsösségétől és néhány kisebb megszakítástól eltekintve azt mondhatom, hogy egy fizikailag remek felépítésű, technikailag és taktikailag képzett ellenfelet sikerült szinte az egész mérkőzés alatt dominálva, rájuk nézve kedvező gólkülönbséggel legyőznünk és visszavágnunk! Gratulálok a srácoknak, ez igazi csapatmunka volt! Hajrá, Lurkó