Pápai ELC U13 – Lurkó UFC U13 4–4 (2–0, 1–1, 1–1, 0–2)
Lurk
ó UFC U13 (keret): Palatin Tamás - Széplaki Sára, Gombos Zalán, Sántha Zalán, Berta Péter, Pék Zalán, Polgár Ádám, Kraller Noel, Szalay Bendegúz, Takács Dominik, Győrvári Levente, Vincze Dániel, Rajtosics Hunor, Szakács Benedek, Pencz Milán. Vezetőedző: Pál Gergely.
Gólszerzők: Szakács (24., 3–1; 72., büntetőből, 4–4), Takács D. (47., 3–2), Vincze (68., 4–3)

A Regionális U13-as bajnokság Nyugati-csoportjában Pápára látogatott a Lurkó UFC. Pál Gergely csapata az öltözőben maradt, az első negyed vége ugyanis 0–2 volt a mi szempontunkból. A vezetőedző felhívta a figyelmet a hiányosságokra, át is vettük hamar a kezdeményezést, ám egy hiba után háromra duzzadt a hazaiak előnye. Szakács Benedek góljával hamar kettőre csökkentettük ezt, így a nagyszünetben 3–1 volt a PELC javára.

A szünetet követően Takács Dominik révén jöttünk közelebb, ám a nyílt, támadófocira alapuló meccsen a pápaiak ismét betaláltak, így 60 perc után 4–2-re vezettek. Az utolsó felvonás a mi elképzeléseink szerint alakult. Előbb Vincze Dániel szépített, majd Szakács Benedek volt eredményes büntetőből, így egy rendkívüli, élvezetes, változatos és helyenként jó színvonalú mérkőzésen 4–4-es végeredmény született.

A mérkőzés első pár perce egyértelműen a vendéglátóinké volt. "Belealudtunk" az elejébe, de utána tudtunk javulni. Fegyelmezett, koncentrált védekezésre váltottunk a kezdeti bizonytalankodás után. A labdakihozatalt gyorsan, határozottan oldottuk meg, jól építkeztünk belőle. A támadóharmadban, az utolsó passzok és a befejezések pontosságával volt inkább gondunk. Ami nekünk kimaradt, az ellenfelünknek sajnos nem! Tudtak élni az egyéni hibáink adta lehetőségekkel, a 24. percben már három góllal vezettek. Ez sem vette el a játékosaim hitét, egyetlen pillanatra sem adták fel, büszke lehetek rájuk! Még nagyobb elánnal küzdöttek, a befektetett energiának pedig meg is lett az eredménye. A bombagólok után egy jogosan megítélt büntetőből sikerült kiegyenlítenünk! Az utolsó percek parázs hangulatban teltek, helyzetek sokaságát láthattuk itt is, ott is. A kapusok brillíroztak, a védők önfeláldozóan blokkoltak, csattant a kapufa hazai- és vendégoldalon egyaránt, így az eredmény már nem változott! A nagy igyekezetben néhány belépő "elkésett", ez borzolta a kedélyeket a nézőtéren és a kispadokon. Az igazságos döntetlennel véget ért csata után barátságosan pacsiztak egymással a játékosok. Csalódottak voltak az eredmény miatt a gyerekek, pedig ez a mérkőzés a fejlődésük szempontjából győzelemmel ér fel, mindkét fél számára! Az ehhez hasonló intenzitású, fizikálisan és mentálisan is megterhelő mérkőzésekből lehet tanulni, ez biztosítja a fejlődést számukra! Gratulálok a csapatomnak és a végig nyílt, tudatos támadófocit játszó ellenfelünknek is! Egy igazán fordulatos, izgalmas, közönségszórakoztató mérkőzés kerekedett ki ebből a találkozóból, rengeteg szép megoldással, bombagólokkal, cselekkel! Hajrá, Lurkó

– összegzett Pál Gergely a mérkőzés után.