Lurkó UFC U16 – Király SE U16 2–1 (1–1)
Lurkó UFC U16:
Tizedes – Tancsics (Szabó D., 68.), Pénzes, Baldauf, Kovács N. – Menzhelieiev, Biró B., Szabó K. – Szabó M.  M., Kolozsvári (Kálócz, 87.), Grádvohl (Haág, 46.). Vezetőedző: Berning Adrián.
Gólszerzők: Szabó K. (22., 11-esből, 1–1), Szabó M. M. (65., 2–1)

A Regionális U16-os bajnokság Kiemelt Nyugati-csoportjában újperinti vendégeket fogadott a Lurkó UFC U16 (2007). Berning Adrián és Kálócz Zsolt együttese ezen a tavaszon eddig 1-1 győzelmet, döntetlent és vereséget ért el, míg a vendégek két eddigi meccsüket megnyerték. Ismerkedésre azonban nem hagytak időt a felek, és ebből a nyílt játékból előbb a szürke-sárgák jöttek ki jobban, egy átlövést követően megszerezték a vezetést. Mi rátettünk még egy lapáttal és az első félidő felénél egyenlítettünk is. Kolozsvári Ákos kapott kitűnő indítást, aki betörtt a 16-oson belülre, ott azonban buktatták, így 11-eshez jutottunk. Szabó Kevin magabiztosan értékesítette a büntetőrúgást, 1–1. Az egyenlítés után is mi játszottunk fölényben, ám a szünetig nem sikerült betalálni.

A fordulást követően visszavettek a csapatok az iramból, de bennünk mégiscsak megvolt az akarat a találkozó újbóli felpörgetésére. Ez a ritmusváltás gólt is eredményezett. Szabó Kevin nagyszerű átadása után Szabó Máté Mihály talált a kapuba, megfordítva a mérkőzés állását, 2–1. Volt olyan időszak ezt követően, amikor a vendégek birtokolták többet a labdát, ám a védekezésünkön rést már nem találtak, így fontos három pontot gyűjtött be a zöld-fekete csapat.

A mérkőzés összképét tekintve teljes mértékben megérdemelt győzelmet arattunk. Az első félidőben kifejezetten jól futballoztunk. A labdakihozatalaink magabiztosak voltak, építettük a támadásokat, talán egy kicsit az elegencia vagy a váratlan húzás hiányzott a támadózónában – ezzel még nagyobb veszélyt tudtunk volna ott teremteni. Ellenfelünk vezetésére nagyszerűen reagáltunk, mi maradtunk azon az úton, amit előzetesen megbeszéltünk. Labdabirtoklási fölényünk megvolt, ült a taktikánk, labdaszerzésből jól mentünk át labdabirtoklásba. Még az első félidőben egyenlítettünk egy jogos 11-esből. Picit beleültünk a meccsbe a szünet után, ám egy negyedóra elteltével felpörögtünk és a magunk javára fordítottuk az eredményt. Talán a végére valamelyest elfáradtunk, hátrébb húztuk meg a védővonalunkat. Ezáltal kontrákra rendezkedtünk be, akár le is zárhattuk volna a meccset. Védekezésben jó volt a fókuszunk, mindenki egymásért küzdött és ez három pontot eredményezett. Nagy gratuláció a csapatnak

– értékelt Berning Adrián a találkozó után.